Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Spektakl polskiego aktora Huberta Kolacha na Cmentarzu Wojskowym Legionistów Polskich w Kostiuchnówce

Spektakl polskiego aktora Huberta Kolacha na Cmentarzu Wojskowym Legionistów Polskich w Kostiuchnówce

Spektakl o heroizmie młodych ludzi w walce o niepodległość Ojczyzny i jednocześnie o prawdzie wojny, machinacjach możnych świata, brudzie, zdradzie, grzechu odbył się 21 sierpnia 2020 r. w kostiuchnowskim lesie z udziałem aktora z Polski Huberta Kolacha.

Przedstawienie o sprawiedliwości, szacunku dla honoru żołnierza po obu stronach wojny, o miłości do matki i miłości do żony czy dziewczyny o znaczeniu pamiętania i uczczenia poległych miało na celu pokazanie horrorów wojny i bohaterstwo zwyczajnego polskiego żołnierza.

Wieczorny spektakl w lesie w wykonaniu jednego aktora wywarł wielkie wrażenie na obecnych. Dramat i tragedia fabuły zostały oparte na wspomnieniach kapelana legionów polskich ks. Józefa Panasa.

Na przedstawieniu byli obecni rówieńscy plastuni z 33 kurenia im. Ułasa Samczuka  i harcerze z Polski. „Wcześniej chodziliśmy na miejsca dawnych walk, na dawne pozycje i pomyślałem, że my, Ukraińcy, musimy wziąć polskie doświadczenie uhonorowania poległych” – wspomniał jeden z obecnych na przedstawieniu.

Chcielibyśmy wyrazić szczerą wdzięczność dyrektorowi Centrum Dialogu Kostiuchnówka Jackowi Góreckiemu oraz szefowi harcerskiego hufca „Wołyń” Aleksandrowi Radicy (Zdołbunow)  za ciekawą organizację wyjazdu.

Sergij Porowczuk, 24 sierpnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code