Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Specjalny przedstawiciel USA ds. Ukrainy zabrał głos w sprawie referendum na Donbasie

Specjalny przedstawiciel USA ds. Ukrainy zabrał głos w sprawie referendum na Donbasie

Fot. https://www.golos-ameriki.ru

Referendum w sprawie przynależności Donbasu jest niemożliwe, a przeprowadzenie go byłoby nielegalne. Biały Dom wydał oświadczenie w tej sprawie i odrzucił tę propozycję – oświadczył we wtorek specjalny przedstawiciel rządu Stanów Zjednoczonych ds. Ukrainy Kurt Volker w wywiadzie dla stacji telewizyjnej 112 Ukraina.

Według mediów temat referendum miał być omawiany podczas niedawnego spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Helsinkach. Putin miał powiedzieć w czwartek rosyjskim dyplomatom, że w Helsinkach zaproponował Trumpowi rozważenie pomysłu referendum wśród mieszkańców Donbasu na temat przynależności tych ziem. W piątek Biały Dom poinformował, że administracja Trumpa „nie rozważa poparcia propozycji” Putina w sprawie Donbasu.

Volker zapewnił, że po szczycie Trump-Putin polityka Waszyngtonu wobec Kijowa pozostaje taka sama, jak dotychczas. „Istnieje znacząca różnica w stanowiskach w kwestiach Krymu i Ukrainy. Nie ma żadnych ruchów dotyczących możliwego uznania aneksji Krymu, nie ma ruchów w sprawie wschodniej Ukrainy” – oświadczył.

Amerykański wysłannik powiedział także, że nie zmieniły się stanowiska USA i Rosji wobec rozmieszczenia na Ukrainie międzynarodowych sił pokojowych pod egidą ONZ.

Słowo Polskie na podstawie informacji PAP, 26.07.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code