Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Śniadanie modlitewne w Żytomierzu z udziałem członków Rady Kościołów

Śniadanie modlitewne w Żytomierzu z udziałem członków Rady Kościołów

We wtorek  15 czerwca w żytomierskiej Radzie Miejskiej odbyło się śniadanie modlitewne.

Kościół rzymskokatolicki był reprezentowany przez biskupa ordynariusza diecezji kijowsko-żytomierskiej Witalija Krywickiego.

Również w spotkaniu uczestniczyli księża z Rady Kościółów, z inicjatywy których takie spotkania zostały odnowione, oraz pracownicy Rady Miejskiej w Żytomierzu.

Obecni dzielili się refleksjami na temat przebaczenia, zastanawiali się nad pytaniami: czy powinniśmy przebaczać wrogom podczas wojny? Jeżeli przebaczenie będzie postrzegane jako poddanie, słabość, czy nie pobudzi to jeszcze większego zła? Księża przypomnieli, że przebaczenie nie jest zapomnieniem, ale przyjęciem. Przebaczenie wymaga czasu, ponieważ jest procesem. Obowiązkiem policjantów, wojskowych jest powstrzymanie zła. Dlatego konieczne jest oddzielenie pojęć przebaczenia i nieprzeciwstawianiа się złu.

Przebaczamy osoby, a nie czyny wymagające przebaczenia. Rozległy się opinie, że niektóre wrogie zachowania przeciwko nam potrafią usposobić nas do przebudzenia się i działania, jak rodzaj testu lakmusowego naszego stanu wewnętrznego.

Następne śniadanie modlitewne odbędzie się 6 lipca bieżącego roku.

Lidia Baranowska za: kmc.media, 21 czerwca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code