Jesteś tutaj: Home » Без рубрики » Sesje egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego zostały odwołane

Sesje egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego zostały odwołane

Ogłoszenie stanu epidemii w związku z rozprzestrzenianiem się COVID 19 spowodowało ogromne trudności administracyjne, które uniemożliwiają organizację egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego.

Działając na podstawie art. 11 k ust 1 pkt 5 ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (Dz. U. z 2019 r. poz. 1480) Państwowa Komisja ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego podjęła decyzję o odwołaniu sesji egzaminacyjnej w dniach 6-7 czerwca 2020 r.

Komisja zdecydowała także o zmianie poziomów zaawansowania w trakcie październikowego egzaminu z języka polskiego jako obcego. Egzamin, zaplanowany na 17-18 października 2020 r. odbędzie się na poziomach: B1, B2, C1 i C2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży.

Zgodnie poprzednich informacji, egzaminy certyfikatowe z języka polskiego jako obcego miały odbyć się w dniach 7-8 marca 2020 r. w czterech krajach: UKRAINIE (Mikołajów, Łuck, Iwano-Frankiwsk), FRANCJA (Paryż), BIAŁORUŚ (Mińsk, Grodno), POLSKA (Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Rzeszów, Opole, Gdańsk, Bielsko-Biała, Białystok, Bydgoszcz, Chełm, Poznań, Przemyśl, Słupsk, Wrocław, Warszawa.

Więcej informacji na stronie www.certyfikatpolski.pl.

Walentyna Jusupowa, 8 kwietnia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code