Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Seminarium polonistyczne w dawnym Płoskirowie

Seminarium polonistyczne w dawnym Płoskirowie

Celem  projektu, który został zrealizowany w dniach 5-6 listopada w Chmielnickim przy wsparciu Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie ze środków Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 roku było zorganizowanie seminarium naukowego dla młodych nauczycieli języka polskiego pt. „Język i kultura polska z elementami dydaktyki i metodyki nauczania”.

Podczas spotkań o charakterze warsztatowym, w trakcie których absolwenci studiów polonistycznych, młodzi nauczyciele języka polskiego pracujący w placówkach oświatowych mniej niz 3 lata zapoznali się  z nowymi metodami i programami w zakresie nauczania języka, literatury i historii polskiej.

Co najważniejsze program seminarium został  nakierowany na profile przygotowujące dzieci i młodzież do uczestnictwa w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego oraz Olimpiadzie Historii Polski. Organizatorzy zaproponowali również indywidualne i grupowe konsultacje dla uczestników seminarium z fachowcami.

Chmielnicki Oddział  Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie we współpracy z Chmielnickim Instytutem Podyplomowej Oświaty oraz Katedrą Slawistyki pragną wypracować mechanizm umożliwiający beneficjentom stałą obecność na polonistycznym, szkolnym rynku pracy. Ponadto docelowo chodzi o zbudowanie struktur kształcenia, promowania i przygotowań do studiów polonistycznych na Ukrainie.

Franciszek Miciński, 13 listopada 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code