Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Seminarium „Młodzież i Europa. Europejskie podejście do rozwoju przestrzeni młodzieżowych” w Żytomierzu

Seminarium „Młodzież i Europa. Europejskie podejście do rozwoju przestrzeni młodzieżowych” w Żytomierzu

18 maja w Muzeum Kosmonautyki w Żytomierzu wspólnie z Centrum Rozwoju Lokalnej Samorządności zorganizowano seminarium „Młodzież i Europa. Europejskie podejście do rozwoju przestrzeni młodzieżowych”.

W czasie seminarium odbyła się skype-rozmowa z Litewskim Muzeum Etnokosmologii, w ramach której dyrektor Muzeum Linas Smigelskas opowiadał gościom o Litwie, o jej drodze do Unii Europejskiej, działalności Muzeum etnokosmologii.

W następnej części seminarium głos zabrała prezes organizacji społecznej „Studenckie Klub Polski” Walentyna Jusupowa. Po krótkiej prezentacji Klubu, działalności naszej organizacji, z młodzieżą rozmawialiśmy o możliwościach dla studentów, o projektach, programach oświatowych, stażach, dzięki którym można zmienić swoje życie, mieć dużo ciekawych perspektyw na przyszłość. Mówiono także o projektach, które proponują fundację polskie, które najbardziej wspierają działalność polonijną w Żytomierzu m.in – Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” i Fundacja „Wolność i Demokracja”.

Na zakończenia zorganizowano quiz oraz bardzo ciekawą wycieczkę Muzeum.

Kolejną częścią spotkań w tym dniu w Muzeum – była zorganizowana akcja sztuki „Noc w Muzeum” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Muzeum, Dnia Nauki i Dnia Europy w Ukrainie. Gdzie m.in. odbyła się prezentacja dziecięcego zespołu wokalnego Domu Polskiego w Żytomierzu „Kwiaty”, kierownik Larysa Bojko.

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski, 24 maja 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code