Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Samorządowcy z Równego porozmawiali z kolegami z polskiego miasta Jelenia Góra

Samorządowcy z Równego porozmawiali z kolegami z polskiego miasta Jelenia Góra

Z okazji drugiej rocznicy podpisania listu intencyjnego w sprawie współpracy z polskim miastem Jelenia Góra, samorządowcy z miasto Równe zorganizowali konferencję online.

Utrzymywanie relacji z miastami partnerskimi w Internecie stało się już dobrą tradycją dla Równego. Władze miasta nadal aktywnie działają w tym kierunku, ponieważ ten format komunikacji okazał się skuteczny. Wcześniej podobne wydarzenia internetowe odbywały się z polskimi miastami Zabrze i Lublin. Duże doświadczenie polskich przyjaciół na polu samorządu lokalnego motywuje Gminę Równe do dołożenia wszelkich starań, aby takie kontakty utrzymywać.

W spotkaniu burmistrzów wzięli udział Prezydent Miasta Jelenia Góra Jerzy Łużniak, Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Chażda oraz Burmistrz Równego Ołeksandr Tretiak.

„Dwa lata temu w tym dniu mieliśmy zaszczytną okazję podpisać list intencyjny w sprawie współpracy z udziałem Konsulatu Generalnego RP w Łucku. Jelenia Góra to szósta gmina w Polsce, z którą Równe nawiązało relacje – powiedział burmistrz Równego.

W swoim powitalnym przemówieniu burmistrz Równego zaznaczył również, że przygraniczne położenie Jeleniej Góry, sąsiedztwo z Niemcami i Czechami jest dla Równego bardzo interesujące, gdyż władze miasta dokładają wszelkich starań, aby rozwijać sferę gospodarczą, zapewnić maksymalne wsparcie dla przedsiębiorczości i znaleźć nowe możliwości biznesowe.

Liderzy miast partnerskich rozmawiali o możliwości wymiany doświadczeń w zakresie rozwoju infrastruktury rowerowej. Jelenia Góra nazywana jest dziś rowerową stolicą. Oddano tu do użytku 70 kilometrów ścieżek rowerowych.

Burmistrz Równego Ołeksandr Tretiak zainteresował się także aplikacją mobilną dla mieszkańców, którą niedawno przedstawiła Jelenia Góra. Aplikacja ta to nie tylko sposób na informowanie mieszkańców o pracy władz i wydarzeniach w mieście, ale także sposób na uzyskanie informacji zwrotnej, a zwłaszcza zaangażowane mieszkańców w rozwiązywanie codziennych problemów, do zajęcia aktywnego stanowiska. W ten sposób każdy, kto korzysta z aplikacji, przyjmuje na siebie odpowiedzialną misję zapewnienia dobrobytu całej społeczności.

Sergij Porowczuk za: Rada Miasta Równe, 24 kwietnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *