Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Samochodem do UE tylko po przejściu kontroli technicznej pojazdu

Samochodem do UE tylko po przejściu kontroli technicznej pojazdu

Fot. http://www.expres.ua

Zgodnie z wymogami umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE, zaczynając od 2018 roku właściciele wszystkich samochodów z ukraińską rejestracją, które będą wjeżdżać na teren UE, w tym Polski, zostaną zobowiązani do posiadania potwierdzenia o przejściu okresowych badań technicznych.

Coroczne badanie stanu pojazdów zostało skasowane w kraju nad Dniestrem po głośnych skandalach korupcyjnych i doprowadzeniu tej procedury do zwykłego „kupowania” talonu na szybę. W związku z wymogami Umowy Genewskiej z 1958 roku i Dyrektyw UE, zakaz wjazdu dla samochodów, które nie przeszły okresowego badania technicznego do krajów UE, będzie obowiązywał już od 2018 roku. Rok później mandaty za podróżowanie samochodem, który nie przeszedł kontroli technicznej, zapłacą kierowcy wszystkich aut, zarejestrowanych na Ukrainie.

Ministerstwo infrastruktury spodziewa się, że ustawa o przywróceniu okresowych badań technicznych pojazdów zostanie uchwalona przez ukraińskie parlament przed końcem 2018 roku.

Słowo Polskie, 23.09.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code