Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Salon Muzyczny w Domu Polskim

Salon Muzyczny w Domu Polskim

30 stycznia w Domu Polskim w Żytomierzu odbyło się kolejne spotkanie w ramach Salonu Muzycznego.

Tym razem swoje umiejętności w grze na różnych instrumentach muzycznych zaprezentowały uczniowie Sobotnich Kółek Twórczych. Otworzył mini-koncert Gleb Piątkowski (10 lat), który zagrał kompozycje na wiolonczeli. Następnie wysłuchaliśmy wiązankę utworów fortepianowych w wykonaniu Anastazji Pelc (10 lat), Marka Guzowskiego (8 lat), siostrzyczek Wiktorii i Sofii Szczerbań (8 i 11 lat), Walerii Kuleszy (14 lat). Na fujarkach zagrały Nika Bondarczuk (10 lat) i Eliasz Borymski (11 lat). Cieszyły publiczność i utalentowani gitarzyści Bogdan Głuszczak (13 lat) i Artemi Żaworonkow (11 lat). Najmłodszą uczestniczką spotkania muzycznego była Daryna Głuszczak, która grała na ksylofonie.

Akordem finałowym koncertu były występy Anastazji Bondar (14 lat), która rewelacyjnie wykonała na fortepianu „Believer” oraz Lubomira Baczyńskiego (13 lat), który zagrał „Monody”. Lubomir samodzielnie bez pomocy nauczyciela wyuczył tę kompozycję i zagrał ją z pamięci bez nut.

Rodzice wielkimi brawami dziękowali swoim pociechom za piękną atmosferę muzyczną. A każde uczestnik otrzymał prezenty od Domu Polskiego w Żytomierzu.

Działalność Domu Polskiego w Żytomierzu wspierana jest przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Dom Polski w Żytomierzu, 3 lutego 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code