Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Ruszyły przygotowania do Narodowego Czytania 2019

Ruszyły przygotowania do Narodowego Czytania 2019

Czytanie Żeromskiego w Ogrodzie Saskim w 2018 r. Fot. NaszeMiasto.pl

Do 11 marca można zgłaszać propozycje lektury – podaje oficjalna strona Prezydenta RP.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 11 marca 2019 roku na adres e-mail: narodoweczytanie@prezydent.pl. W temacie maila trzeba podać tytuł proponowanego utworu.

Z przesłanych tytułów polska Para Prezydencka dokona wyboru lektury, której oficjalne ogłoszenie odbędzie się 13 marca 2019 roku.

Do zgłaszania własnych propozycji tegorocznej lektury zachęcała w ubiegłym tygodniu Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

– Dbanie o język to także wzbogacanie go przy pomocy sięgania do naszej literatury. Być może jeden z Waszych ulubionych tytułów stanie się lekturą Narodowego Czytania – mówiła podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 356 im. R. Kaczorowskiego w Warszawie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Narodowe Czytanie 2018 miało wyjątkowy charakter – w związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Para Prezydencka zaprosiła do lektury Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, a ponadto, przez cały rok, Antologii Niepodległości – specjalnie przygotowanego na tę okazję zbioru powstałych na przestrzeni wieków utworów, zaliczanych  do kanonu polskiej literatury patriotycznej.

Słowo Polskie na podstawie informacji prezydent.pl, 8 marca 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code