Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Ruszyła II edycja Międzynarodowego Konkursu Instrumentalnego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Winnicy

Ruszyła II edycja Międzynarodowego Konkursu Instrumentalnego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Winnicy

Międzynarodowy Konkurs Instrumentalny im. Ignacego Jana Paderewskiego w Winnicy na stałe wpisał się do kalendarza lokalnych wydarzeń kulturalnych.

Po sukcesie pierwszej edycji wydarzenia jego drugą odsłonę zaplanowano na 26-28 marca 2021 r. Nie bez przyczyny tegoroczny Konkurs będzie miał wyjątkowy charakter – w 2021 r. mija 80 lat od śmierci polskiego kompozytora.

Zgodnie z wypracowaną dotychczas formułą w Konkursie wezmą udział młodzi artyści z Ukrainy, często polskiego pochodzenia, którzy zaprezentują własne wykonania utworów w 3 kategoriach wiekowych i jakościowych.

W jury zasiądą profesjonalni muzycy – partnerzy wydarzenia i przedstawiciele instytucji współpracujących, w tym m.in. prof. Marek Szlezer, dr Piotr Różański,  dr Piotr Niewiedział oraz prof. Mariusz Derewiecki.

Do współorganizacji Konkursu zaproszono szereg zeszłorocznych oraz nowych partnerów z Polski i Ukrainy. Wśród nich znalazły się : Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Narodowy Bank Polski, Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów, Stowarzyszenie Artystyczne Porta Musicae, USC Thornton School of Music Polish Music Center, Polsko – Ukraińska Fundacja im. I. J. Paderewskiego oraz Winnicka Filharmonia Obwodowa. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Rzeczypospolitej Polskiej objęło wydarzenie patronatem honorowym.

W związku z niepewną sytuacją epidemiczną oraz wynikającymi z niej obostrzeniami, Konkurs odbędzie się w formie hybrydowej – online dla uczestników i offline dla jury. Dodatkowo członkowie jury wystąpią w koncercie galowym, który odbędzie się w Winnickiej Filharmonii Obwodowej 28 marca o godz. 16:00. Ze względu na aktualne obostrzenia koncert galowy odbędzie się bez udziału widowni i będzie transmitowany w Internecie.

Wszelkie informacje dotyczące II Międzynarodowego Konkursu Instrumentalnego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Winnicy zamieszczane są na stronie internetowej wydarzenia:  www.paderewskikonkurs.com.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 18 marca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code