Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Ruszyła objazdowa szkoła języka i kultury polskiej w obwodzie winnickim

Ruszyła objazdowa szkoła języka i kultury polskiej w obwodzie winnickim

7 września w Winnickiej Obwodowej Bibliotece im. Timiriaziewa odbyła się inauguracja objazdowej szkoły języka polskiego w ramach realizacji międzynarodowego projektu „PL+UA=EU. Polsko-ukraińskie spotkania na drodze do zjednoczonej Europy”, organizowanej przez Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód (SIEW).

W przeciągu trzech następnych tygodni wolontariusze i przedstawiciele SIEW odwiedzą dwadzieścia miejscowości w obwodzie winnickim, oraz ponad trzydzieści w żytomierskim i chmielnickim, promując naukę w polskich uczelniach, poszukując partnerów w organizacji praktyk międzynarodowych warsztatów liderskich oraz prezentując materiały dydaktyczne i promocyjne wszystkim uczestnikom spotkań.

W spotkaniu z mediami i przedstawicielami organizacji społecznych wziął udział prezes SIEW Krzysztof Kalita z małżonką Magdą, prezes organizacji „Kreatyw” Oksana Bondar, konsul KG RP na Ukrainie Wojciech Mrozowski i inni.

Więcej w szerszej relacji już wkrótce.

Słowo Polskie, 07.09.15 r.


{morfeo 957}

{youtube}{/youtube}