Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Rozpoczęły się Roraty

Rozpoczęły się Roraty

Najmłodsi katolicy na Podolu, Wołyniu i w ogóle – na całym świecie Adwent najczęściej kojarzą z Roratami. To właśnie Msze roratnie tworzą niepowtarzalny klimat adwentowy. Dzieci i starsi parafianie wczesnym rankiem lub późnym wieczorem podążają do kościoła by wziąć udział w mszach ku czci Maryi Panny.

Adwent – to okres radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Jego początek zbiega się w czasie z rozpoczęciem nowego roku liturgicznego w kościele katolickim. W roku 2015 przypadł on na niedzielę 29 listopada. Przez cztery następne tygodnie kapłani będą odprawiali msze święte w ornatach koloru fioletowego. W każdą niedzielę adwentu zapalana jest kolejna świeca na wieńcu adwentowym, a jest ich w sumie cztery.

W pierwszej porannej Mszy roratniej, która rozpoczęła się w winnickiej parafii Ducha Świętego 30 listopada o godzinie 6.30 wzięło udział ponad 30 dzieci. Nie zważając na wczesną porę, one chętnie dołączali się do procesji ze świecami i słuchali kazania ks. Sergiusza na temat przygotowania się do świętowania Bożego Narodzenia.

Słowo Polskie, 30.11.15 r.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code