Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Rośnie liczba turystów odwiedzających Ukrainę

Rośnie liczba turystów odwiedzających Ukrainę

Fot. NK-online.tv

14,6 milionów turystów odwiedziło Ukrainę w 2017 roku. W porównaniu z rokiem poprzednim ilość zagranicznych gości wzrosła o prawie milion osób.

Największy spadek ilości odwiedzających kraj w celach turystycznych Ukraina odczuła w 2014 roku, kiedy po aneksji Krymu wybuchła wojna na Donbasie.

– Najwięcej turystów odwiedziło nasz kraj w 2013 roku – 25 milionów. Obecnie najwięcej przyjeżdża z Mołdowy, Białorusi i Rosji. Rośnie liczba gości z Turcji oraz Izraela. Warto promować Ukrainę na innych kontynentach, bowiem nasi tradycyjni klienci pochodzą z krajów Centralnej i Wschodniej Europy – przeważnie to kraje postsowieckie, mieszkańcy których są przyzwyczajenie do niskiego poziomu serwisu – zaznaczył prezydent Narodowej Organizacji Turystycznej Iwan Liptuta podczas 52 Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB BERLIN.

Liptuta zwrócił także uwagę na fakt,  że zwiększyła się różnica w ilości wyjeżdżających z kraju i przybywających. Po skasowaniu wiz do strefy Schengen latem 2017 roku do Europy wyjeżdżało 28 milionów obywateli kraju nad Dnieprem.

Słowo Polskie, 12.03.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code