Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Rosja przekazała terrorystom na Donbasie rakiety polskiej produkcji

Rosja przekazała terrorystom na Donbasie rakiety polskiej produkcji

Źródło - www.fronda.plZ ostatniego raportu SIPRI (Sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem) wynika, że podczas działań przeciwko ukraińskiej armii prorosyjscy terroryści stosują także broń polskiej produkcji, które Rosja przejęła podczas inwazji w Gruzji w 2008 roku.

Eksperci SIPRI zauważyli na zdjęciach ze strefy ATO, że terroryści korzystają ze sprzętu i samochodów opancerzonych, produkowanych przeważnie w Rosji i właśnie stamtąd ten sprzęt trafił na Donbas. – Ale w rękach rebeliantów są także rakiety, początkowo wyprodukowane w Polsce w 2007 roku i eksportowane do Gruzji. W 2008 roku rosyjskie wojska po okupacji Abchazji przejęły te rakiety. Widzieliśmy te rakiety w rękach separatystów – twierdzą eksperci, dodając: „Gruzja przecież na pewno nie dostarczała by broni terrorystom”.

Cały sprzęt, z którego korzystają bojownicy „DRL” i „ŁRL” ma specjalne markowanie, analizując które można dokładnie powiedzieć, skąd on przyjechał.

Tymczasem Kreml odrzuca oskarżenia Ukrainy i krajów Zachodu o wtrącanie się w konflikt na Donbasie. Rosyjscy urzędnicy twierdzą, że na Ukrainie wojują rosyjscy „ochotnicy” bronią „kupioną w sklepach Wojentorgu”.

Tuż po wojnie o Abchazję rosyjskie media twierdziły, że polskie GROMy strącały rosyjskie samoloty nad Gruzją.

Słowo Polskie, na podstawie informacji BBC Ukraine, 18.03.15 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code