Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Rosja każdego miesiąca daje terrorystom pieniądze na emerytury

Rosja każdego miesiąca daje terrorystom pieniądze na emerytury

Źródło - www.dialog.uaRedakcja Bloomberg opublikowała sensacyjną wiadomość, związaną z kontrolowaniem działalności terrorystycznych struktur „DRL” przez Rosję. Wynika z niej, że na konta samozwańczej „Donieckiej Republiki” każdego miesiąca przelewane są 2,5 mld rubli – około 37 milionów USD dla zapobiegania buntom wśród mieszkańców Donbasu.

Bloomberg twierdzi, że te pieniądze idą na wypłatę świadczeń socjalnych, bowiem okupacyjne władze nie są w stanie zapełnić żywotność miejscowej gospodarki.

Na okupowanej części Donbasu zamknięto większość obiektów przemysłowych. Kopalnie, które eksportowały węgiel – główne źródłu eksportu, nie są opłacalne i bez dotacji z ukraińskiego budżetu są na skraju bankructwa.

Tzw. „Rada Ministrów DRL” zmusza miejscowych przedsiębiorców do zakładania kont w „Banku Centralnym DRL” w celu pozyskiwania pieniędzy. Według przedstawicielki okupacyjnych władz Iryny Nikitinej ponad 14 tys. biznesmenów dostosowało się do tych wymogów.

Słowo Polskie, 17.09.15 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code