Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Rok po zestrzeleniu Boeinga na Donbasie. Putin ucieka od trybunału

Rok po zestrzeleniu Boeinga na Donbasie. Putin ucieka od trybunału

Rosyjski prezydent Władimir Putin osobiście zaangażował się w blokowanie propozycji powołania trybunału międzynarodowego z prześladowania osób, zaangażowanych w zestrzelenie malezyjskiego samolotu pasażerskiego w lipcu ubiegłego roku.

W rozmowie z premierem Holandii Markiem Rutte rosyjski prezydent wyraził niezadowolenie, że światowe media publikują własne wersje badania przyczyn katastrofy i nazwał próbę powołania międzynarodowego trybunału w sprawie MH 17 „przedwczesnym i kontrproduktywnym”. Podobne stanowisko w tej sprawie przyjęli wcześniej inni urzędnicy najwyższego szczebla Federacji Rosyjskim – Ławrow, Miedwiediew i Pieskow.

Zdenerwowanie rosyjskiego prezydenta sprawą Boeinga świadczy najprawdopodobniej o braku instrumentów do zatuszowaniu incydentu z udziałem rosyjskiej wyrzutni rakietowej, użytej przez prorosyjskich terrorystów w okolicy Śnieżnego na Donbasie. Jeżeli eksperci z międzynarodowego trybunału potwierdzą udział Rosji w zestrzeleniu samolotu pasażerskiego nad okupowaną częścią Ukrainy, Federacja Rosyjska zmierzy się z ogromnej skali pozwami sądowymi na kwotę ponad 300 miliardów USD ze strony rodzin zamordowanych ofiar katastrofy.

Słowo Polskie, 17.07.15 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code