Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Rekolekcje dla bezdomnych na Żytomierzszczyźnie

Rekolekcje dla bezdomnych na Żytomierzszczyźnie

Pod koniec września w miejscowości Zariczany na Żytomierszczyźnie odbyły się siedmiodniowe rekolekcje dla bezdomnych, poświęcone tematyce uzależnienia i współuzależnienia.

Organizatorką dni skupienia była religijna misja kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie Caritas-Spes. W rekolekcjach wzięło udział 32 podopiecznych kijowskiego programu „Kuchnia dla bezdomnych”. W ciągu tygodnia odbywały się wspólne konferencje, uczestnicy dyskutowali w grupach, pracowali i wypoczywali w czasie wolnym.

Według słów rzecznika  Caritas-Spes Tatiany Kaliniczenko, te rekolekcje były skierowane na budowanie wspólnotowego życia bezdomnych, a także na pomoc w wyjściu z uzależnienia i współuzależnienia.

W programie rekolekcji dla bezdomnych oprócz części duchowej była też terapia kontaktowa ze zwierzętami, wspólna praca  i zawody sportowe.
Caritas-Spes prowadzi pracę z bezdomnymi w 22 filiach pomagając ponad 2000 osób bezdomnych w całej Ukrainie. W Kijowie już od ponad 6 lat działa program „Kuchnia dla bezdomnych”, który Caritas-Spes prowadzi wspólnie ze Zgromadzeniem Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Brat Sebastian Jankowski OMI i grupa wolontariuszy dwa razy w tygodniu rozdają gorące obiady podopiecznym kijowskiego programu w 6 placówkach w Kijowie. Również, kilka razy w roku  odbywają się różne imprezy charytatywne, takie jak Wigilia z nuncjuszem apostolskim w Ukrainie, pikniki i uroczyste kolacje.

Lidia Baranowska na podstawie informacji katolickich mediów na Ukrainie, 18 października 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code