Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » „Rapid Trident 2020” na Ukrainie z udziałem CV-22 Osprey

„Rapid Trident 2020” na Ukrainie z udziałem CV-22 Osprey

23 września mieszkańcy Kijowa byli świadkami przelotu nad miastem amerykańskich maszyn pionowego startu i lądowania CV-22 Osprey.

Natowski sprzęt przeleciał nad Dnieprem w środę na tyle nisko, że można go było dokładnie podziwiać. „Najlepszymi miejscami do obserwacji samolotów były mosty, place na wzniesieniach przy pomnikach, plaża przy Hydroparku, a także port rzeczny w Kijowie” – przekazał w środę portal RBK-Ukraina.

Na Ukrainie trwają ćwiczenia Rapid Trident 2020 z udziałem czterech tysięcy wojskowych z dziewięciu państw, w tym z USA i Polski. Celem ćwiczeń jest „podwyższenie poziomu przygotowania i operacyjności ukraińskich wojsk oraz zwiększenie stopnia kompatybilności sztabów Ukrainy, USA i innych krajów NATO”.

Manewry odbywają się według scenariusza, który zakłada zdestabilizowanie sytuacji przez państwo agresora na terenie innego kraju i próbę okupacji.

CV-22 Osprey w ramach ćwiczeń przelatują także nad innymi miastami, w tym Chersoniem, Zaporożem, Dnieprem, Połtawą i Czerkasami.

Słowo Polskie za: PAP, TVN24, 27 września 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code