Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Putin zdecydował się na ulokowanie samolotów wojskowych na Białorusi i w Syrii

Putin zdecydował się na ulokowanie samolotów wojskowych na Białorusi i w Syrii

Źródło - miragec14.blogspot.comPrezydent FR Władimir Putin podpisał rozporządzenie o stworzenie rosyjskiej bazy samolotów wojskowych na terenie Białorusi.

Po uzgodnieniu szczegółów technicznych ze stroną białoruską rosyjskie SU-27 powinny „zapewnić ochronę granic zewnętrznych państwa sojuszniczego w powietrzu”.

Wcześniej w Rosji już pojawiały się głosy, że rosyjska obecność militarna na terenie Białorusi zazna poważnych zmian w odpowiedzi na rozmieszczenie w krajach Europy Wschodniej i bałtyckich czołgów, systemów rakietowych i innego uzbrojenia NATO.

Póki Europa jest zajęta uchodźcami, Rosja wzmacnia swoją siłę militarną także w Syrii. Cztery samoloty SU-27, helikoptery, czołgi i setki „zielonych ludzików” zauważono dzięki satelitom w pobliżu lotniska Latakia. Putin wspiera reżim Assada, w przeciwieństwie do USA, które deklarują pomoc powstańcom i aktywnie wspierają ich finansowo razem z krajami Zatoki Perskiej. Czy dojdzie do bezpośrednich starć rosyjskich żołnierzy z amerykańską bronią w rękach powstańców?

Słowo Polskie, 19.09.15 r.