Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Przystań miłosierdzia w Smotryczu

Przystań miłosierdzia w Smotryczu

W dniu wspomnienia świętego Wincentego a Paulo w miejscowości Smotrycz w obwodzie chmielnickim pierwszych sześciu mieszkańców przyjął Dom Miłosierdzia, którym opiekują się Siostry Szarytki.

Siostry miłosierdzia – duchowne córki i naśladowczynie świętego Wincentego. W tym samym dniu zakonnice obchodziły również 400. rocznicę założenia swojego zgromadzenia.

Uroczystą Mszę celebrował bp Leon Dubrawski, ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej. W Liturgii wzięli udział zaproszeni goście, kapłani, siostry oraz liczni mieszkańcy Smotrycza (nie tylko katolicy, ale również wyznania prawosławnego). Miejscowa młodzież przygotowała oprawę muzyczną uroczystości.

Trzy siostry Szarytki mieszkają i pracują w Smotryczu od 2 maja bieżącego roku. Zgodnie z charyzmatem poświęcają się pomocy najbardziej potrzebującym. Od pierwszych dni swego pobytu w tej miejscowości ,odwiedzają chorych i samotnych w ich domach. Teraz przyjęły pod swoją opiekę pierwsze osoby, potrzebujące stałej opieki. Ostatecznie planują zaopiekować się 40 osobami. W planach Szarytki mają również posługę samotnym matkom.

Dom, w którym mieszkają i posługują siostry, nabył i przebudował w tym celu o. Piotr Czapliński, pasjonista. Od początku działalności w nim widać wielką potrzebę społecznej posługi

Dom Miłosierdzia w Smotryczu ma stać się przystanią miłosierdzia dla wszystkich potrzebujących, niezależnie od wieku, płci, wyznania…

o. Witalij Słobodian, credo.pro, opracowanie tekstu Irena Rudnicka, 09.10.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code