Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Przy wsparciu UE ukazał się polietniczny przewodnik po podolskim Międzybożu

Przy wsparciu UE ukazał się polietniczny przewodnik po podolskim Międzybożu

Miedzybóż ukraiński, Międzybóż polski, Międzybóż żydowski. Działy o takich nazwach mieści przewodnik po historii i ciekawych miejscach miasteczka Międzybóż – w którym zachowała się jedna z największych w okresie I RP fortec obronnych, druga po Kamieńcu Podolskim.

Przewodnik został przygotowany przez fachowców Państwowego Historyko-Kulturalnego Rezerwatu „Międzybóż”. Redaktorem publikacji jest Igor Zapadenko.

Oprócz ciekawych zdjęć i faktów historycznych w dziale „Polski Międzybóż” można odnaleźć sylwetki kilku znanych Polaków, związanych z historią Międzyboża, lub urodzonych w Międzybożu – między innymi Tadeusza Kościuszki, Leonarda Sowińskiego czy Konstatnego Plisowskiego – ostatniego dowódcy obrony Brześcia w czasie kampanii wrześniowej 1939.

Przewodnik „Międzybóż polietniczny” ukazał się nakładem tysiąca egzemplarzy dzięki wsparciu programu ReHERIT 2018-2021, współfinansowanego z funduszy Unii Europejskich.

Redakcja, 15 stycznia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code