Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Przewodniczący Rady Najwyższej Parubij i Marszałek Sejmu Kuchciński rozmawiali w Krynicy o „Planie Marszalla” dla Ukrainy

Przewodniczący Rady Najwyższej Parubij i Marszałek Sejmu Kuchciński rozmawiali w Krynicy o „Planie Marszalla” dla Ukrainy

Fot. http://rada.gov.ua

6 września Marszałek Sejmu Marek Kuchciński w Krynicy-Zdroju spotkał się z przewodniczącym Rady Narodowej Ukrainy Andrijem Parubijem, który przyjechał na Forum Europa Karpat.

Rozmawiano między innymi o przejściach granicznych między obu państwami, „planie Marshalla” dla Ukrainy oraz wspólnym liście w sprawie Nord Stream II.

Marszałek wyraził zadowolenie z udziału w XVIII Forum Ekonomicznym przewodniczącego ukraińskiego parlamentu. Podkreślił, że jego udział w tym przedsięwzięciu podnosi prestiż tego wydarzenia. Marszałek poinformował przewodniczącego, że wkrótce udaje się do Kijowa, gdzie odbędzie się uroczystość nadania imienia Zbigniewa Religi bibliotece medycznej.

Przewodniczący Rady Narodowej prosił marszałka o wsparcie w kwestii rozbudowy istniejących i otwarcia nowych przejść granicznych między Polską a Ukrainą. Zdaniem Andrija Parubija wprowadzenie ruchu bezwizowego dla Ukraińców sprawiło, że tych przejść jest za mało. Podkreślił, że strona ukraińska już zarezerwowała w swoim budżecie pieniądze na ten cel. Mówił, że potrzebna jest koordynacja prac ze strona polską. Podkreślił, że jedno z przejść zbudowane zostanie w Bieszczadach, co może wpłynąć na rozwój ruchu turystycznego między obu państwami.

Marszałek zapewnił przewodniczącego o wsparciu z jego strony i Senatu RP dla budowy przejść granicznych. Zdaniem Kuchcińskiego to będzie służyło umacnianiu przyjaźni i zrozumieniu między obu społeczeństwami. Marszałek podkreślił, że do Polski przyjeżdża dużo Ukraińców i ich obecność jest akceptowana przez polskie społeczeństwo.

Słowo Polskie na podstawie informacji senat.gov.pl, 07.09.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code