Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Przegląd Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem” w d. Stanisławowie po raz ósmy

Przegląd Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem” w d. Stanisławowie po raz ósmy

W dniach 8-14 listopada Przegląd Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem” zagości w Iwano-Frankiwsku.

Mieszkańcy stolicy Przykarpacia będą mogli wziąć udział w największej prezentacji współczesnej polskiej kinematografii w Europie Środkowej i Wschodniej.

Tegoroczna edycja pokazem filmu „Kurier” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Ta filmowa opowieść o Janie Nowaku-Jeziorańskim, jednej z wyjątkowych postaci II wojny światowej, przeniesie widza w czasy hitlerowskiej okupacji.

Ale polskie współczesne kino to także znakomite dramaty, poruszające najbardziej aktualne problemy społeczne, to filmy obyczajowe opowiadające o polskim społeczeństwie schyłku drugiej dekady XXI wieku, to wreszcie tak lubiane przez widzów komedie, które pozwalają choć na moment zapomnieć o troskach codzienności. W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa 22 filmy, w tym kilka znakomitych i docenianych przez ekspertów filmów dokumentalnych.

Ci z Widzów, którzy Festiwalowi towarzyszą od lat wiedzą doskonale, że nie ma lepszego sposobu na jesienne mgły i chłodne wieczory niż chwile spędzone w przytulnych salach kina „Lumiere” na seansach starannie wybranych polskich filmów.

>>> Program filmowy FNFP <<<

 

Słowo Polskie za: filmlwow.eu, 4 listopada 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code