Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Przedstawiciele ziemi świętokrzyskiej przywieźli prezenty dla partnerskiego obwodu winnickiego na Ukrainie

Przedstawiciele ziemi świętokrzyskiej przywieźli prezenty dla partnerskiego obwodu winnickiego na Ukrainie

Fot. vin.gov.ua

Dzieci dwudziestu poległych i rannych w walkach na wschodzie żołnierzy ATO z obwodu winnickiego otrzymały prezenty od Marszałka województwa świętokrzyskiego w przeddzień świąt Nowego roku i Bożego Narodzenia.

30 listopada 2019 r. w regionalnym centrum młodzieżowym “Kwadrat” odbyło się przyjemne i wzruszające wydarzenie – dwadzieścia małych winniczan dostali prezenty w Wigilię Bożego Narodzenia. To są dzieci, których rodzice zginęli lub zostali ranni podczas działań wojennych na wschodzie Ukrainy. Prezenty dla nich zostały skompletowane indywidualnie w zależności od wieku i potrzeb dziecka. Do każdego zestawu weszły słodycze, ubrania, zabawki, artykuły szkolne i tym podobne.

Na początku spotkania przewodnicząca departamentu społecznej i młodzieżowej polityki obwodowej administracji państwowej Natalia Zabołotna zaznaczyła, że podczas wakacji latem tego roku dzieci miały możliwość gościć w Polsce, zapoznać się z zabytkami, atrakcjami turystycznymi i kulturą tego kraju. Dlatego dziś polscy partnerzy regionu winnickiego przybyli do Winnicy, aby przekazać życzenia i prezenty od Marszałka województwa świętokrzyskiego pana Andrzeja Bętkowskiego. Następnie powitał partnerów zagranicznych na gościnnej Winniczyźnie przewodniczący obwodowej administracji państwowej Władysław Skalski.

Ze swojej strony dzieci odwdzięczyły zagranicznym gościom słodyczami, co stało się dla nich miłym zaskoczeniem. Także wykonano wspólne zdjęcie na pamiątkę o dobrych emocjach tego dnia.

Lidia Baranowska za: Winnicka Państwowa Administracja Obwodowa, 9 grudnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code