Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Przedstawiciele parlamentów Polski, krajów bałtyckich, Ukrainy i Gruzji w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy wezwali do uwolnienia Aleksieja Nawalnego

Przedstawiciele parlamentów Polski, krajów bałtyckich, Ukrainy i Gruzji w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy wezwali do uwolnienia Aleksieja Nawalnego

Fot. sejm.gov.pl

Przedstawiciele delegacji parlamentów Polski, krajów bałtyckich, Ukrainy i Gruzji w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy oraz brytyjski parlamentarzysta Robert Gale wezwali do uwolnienia Aleksieja Nawalnego.

Zaapelowali o natychmiastowe i bezwarunkowe zwolnienie więzionego rosyjskiego opozycjonisty i zbadanie sprawy jego otrucia. W imieniu polskiej delegacji dokument podpisał przewodniczący Delegacji Sejmu i Senatu do ZPRE Arkadiusz Mularczyk.

W dokumencie stanowczo potępiono aresztowanie Aleksieja Nawalnego i umotywowany politycznie wyrok na niego po powrocie do Rosji, wyrażając przekonanie, że jest to ze strony rosyjskich władz próba uciszenia opozycji i krytyków reżimu. Potępiono też brutalność rosyjskich sił specjalnych i władz w działaniach przeciwko pokojowym demonstrantom.

Przypomniano też o międzynarodowych zobowiązaniach międzynarodowych Rosji jako państwa członkowskiego RE, OBWE i ONZ. Zaapelowano do przestrzegania praw człowieka zapisanych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Wcześniej specjalną uchwałę w sprawie uwięzienia Aleksieja Nawalnego przyjął także polski Sejm.

Słowo Polskie za: Sejm RP, 11 lutego 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code