Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Proces nad Tymoszenko ukazuje wszystkie wady ukraińskiego prawa

Proces nad Tymoszenko ukazuje wszystkie wady ukraińskiego prawa

Zdjęcie pobrane z ukr.net25 czerwca ukraiński sąd zabrał się za kolejną sprawę przeciwko Tymoszenko. Tym razem była pani premier jest oskarżona w machinacjach finansowych, piastując kierownicze stanowisko Jedynych Energetycznych Systemów Ukrainy w latach 90-ch ubiegłego wieku.

Ale zaproszeni goście z Europy, którzy przybyli na rozprawę sądową, zdziwili się nie aktem oskarżenia, a salą, w której odbywało się posiedzenie. Miejsce, w którym miała siędzieć Julia Tymoszenko było oddzielone od reszty pomieszczenia przeźroczystym plastikiem. Były prezydent Europarlamentu był wprost zszokowany tym widowiskiem, a dla ukraińskiego systemu prawnego to jest całkiem normalne. Oskarżony zawsze siedzi podczas rozprawy za gratami.

Pod czas Euro-2012 uwaga społeczeństwa nieco odwróciła się od byłej premier, która odsiaduje wyrok 7 lat pozbawienia wolności w Kaczanowskiej kolonii w Charkowie, ale posłańcy UE mają dostęp do Tymoszenko, na przykład we wtorek ją ma odwiedzić były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code