Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Prezes „Ukraińskiego Wyboru” twierdzi, że istnieje ryzyko podziału Ukrainy

Prezes „Ukraińskiego Wyboru” twierdzi, że istnieje ryzyko podziału Ukrainy

Zdjęcie pobrano z kotya1975.livejournal.com Wiktor Medwedczuk, były przewodniczący administracji Kuczmy, prezes „Ukraińskiego Wyboru” oraz jeden z najbogatszych Ukraińców jest przekonany, że podział Ukrainy już stał się faktem dokonanym.

– Mentalność lwowiaka nigdy nie będzie taką samą, jak mentalność mieszkańca Doniecka czy Ługańska. Ukraina jest podzielona. To można wytłumaczyć historycznymi uwarunkowaniami – powiedział on w wywiadzie dla „Echa Moskwy”.

Wiktor Medwedczuk, który jest wielkim zwolennikiem euroazjatyckiej integracji Ukrainy i bliskim przyjacielem Putina prowadzi aktywną kampanię informacyjną przeciwko europejskiemu wyborowi Ukrainy. We wszystkich większych miastach można zobaczyć duże bigboardy z napisami typu „UE popiera homoseksualizm”, sponsorowane przez „Ukraiński Wybór”. Źona Medwedczuka jest popularną prezenterką TV.

Red., bwp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code