Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Prezesa organizacji polskiej im. Adama Mickiewicza w Odessie pobili staliniści

Prezesa organizacji polskiej im. Adama Mickiewicza w Odessie pobili staliniści

Zdjęcie pobrane z 048.uaTadeusz Zalecki także został ukarany karą grzywny przez milicję Przymorskiego rejonu miasta.
Do Dnia Europy na Ukrainie w odeskim parku odbywał się więc z udziałem ruchu „Partia Stalina” i organizacji „Żydzi przeciwko Gurwicowi”. Do grupy polskich aktywistów podeszło czworo miejscowych stalinistów i zaczęło wymachiwać flagami z podobizną Stalina podczas wystąpień polonijnych zespołów artystycznych. Polacy prosili stalinistwów nie psuć im święto ale bez skutku.
Tadeusz Zalecki zwrócił się do milicjantów by usunęli prowokatorów ale funkcjonariusze nie odreagowali.”Podszedłem do kobiety, trzymającej flagę ze Stalinem, uchwyciłem za tą flagę i chciałem ich odwieść dalej, ale ktoś na mnie napadł, uderzył po głowie, straciłem świadomość…”  
Kierownik wydziału ze społeczeństwem w odeskiej milicji potwierdzono, że incydent miał miejsce. Wszyscy otrzymali mandat za bójkę
Przes odeskiego Związku Polaków Ukrainy z żalem konstatuje uprzedzony stosunek do niego milicjantów i żałuje, że świętowanie Dnia Europy zepsuto tym wydarzeniem. Nie rozumie także dlaczego protokół napisano tylko w stosunku do niego, bowiem ucierpiało właśnie jego zdrowie. „Musiałem siedzieć przez 3 godziny w milicji” – dodał pan Zalecki.

Na podstawie informacji z UNIAN.UA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code