Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Prezenty od Samorządu Województwa Świętokrzyskiego dla najaktywniejszych polskich organizacji społecznych w obwodzie winnickim

Prezenty od Samorządu Województwa Świętokrzyskiego dla najaktywniejszych polskich organizacji społecznych w obwodzie winnickim

Pod koniec listopada 2019 r. w Winnicy gościła delegacja z partnerskiego regionu Winniczyzny – województwa świętokrzyskiego.

W ramach wizyty goście z Polski wzięli udział w jubileuszowym XX Festiwalu Kultury Polskiej, który od 1999 roku jest organizowany w stolicy Podola przez Związek Polaków Winniczyzny, oraz pojechali do Baru, gdzie spędzili kilka godzin w miejscowym Domu Polskim, spotykając się z miejscowymi Polakami.

W ramach akcji wsparcia Polonii na Winniczyźnie przedstawiciele Samorządu Województwa Świętokrzyskiego przekazali zestawy tabletów, słuchawek i wysokiej jakości polskie flagi narodowe.

Przekazana pomoc na służyć nauczaniu języka polskiego wśród Polaków na Wschodnim Podolu, podwyższeniu zainteresowania swoją historyczną ojczyzną oraz wykorzystaniem nowoczesnych technologii do komunikacji z Polakami na całym świecie.

Słowo Polskie, 6 grudnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code