Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Prezent dla pasjonata

Prezent dla pasjonata

Oficerowie litewsko-polsko-ukraińskiej prezentowali znanemu na Lubelszczyźnie kolekcjonerowi Łukaszowi Stachyrze ciekawy eksponat.

Pan Łukasz przez wiele lat gromadzi wojskowe nakrycia głowy. Teraz jego kolekcja powiększyła się o nowy ciekawy eksponat – niebieski beret ukraińskich żołnierzy wojsk powietrznodesantowych.

Oprócz beretu z Ukrainy przedstawiciele LITPOLUKRBRIG podarowali kolekcjonerowi także beret Sił Zbrojnych Republiki Litewskiej. Od dziś te atrybuty mundurów wojskowych dołączą do okazałej ekspozycji w improwizowanym muzeum polskiego kolekcjonera.

– Bardzo nam miło, że w kolekcji pana Łukasza od dziś znajdzie się również beret ukraińskich żołnierzy. Dowództwo LITPOLUKRBRIG stara się podtrzymywać tradycje wojskowe, szanuje atrybutykę militarną oraz propaguje aspekty bezpieczeństwa zbiorowego. Spodziewamy się, iż berety ukraiński i litewski znajdą godne miejsce wśród eksponatów kolekcjonera i w ten sposób staną się nie tylko „rodzynkiem” jego zbioru, lecz także przyczynią się do promocji współpracy naszej trójstronnej jednostki wojskowej, — powiedział ukraiński oficer, zastępca naczelnika sztabu Litewsko-Polsko-Ukraińskiej brygady ds. zaopatrzenia podpułkownik Andrij Kichtan.

Igor Gałuszczak, Lwów, opracowanie Irena Rudnicka, 17.04.17 r.