Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Poświęcenie Pokarmów i Śniadanie Wielkanocne w Ośrodku dla osób bezdomnych prowadzonym przez Braci Albertynów we Lwowie

Poświęcenie Pokarmów i Śniadanie Wielkanocne w Ośrodku dla osób bezdomnych prowadzonym przez Braci Albertynów we Lwowie

Dom Miłosierdzia we Lwowie prowadzony jest przez Zgromadzenie Braci Albertynów Archidiecezji Lwowskiej Rzymsko-katolickiego Kościoła. Uroczystego otwarcia i poświęcenia dokonał metropolita lwowski Jego Ekscelencja ks. abp Mieczysław Mokrzycki dnia w 2017 roku.

Placówka charytatywna daje całodobowe schronienie 48 bezdomnym mężczyznom. Wśród nich są osoby chore, starsze i niepełnosprawne ruchowo. 5 razy w tygodniu wydawanych jest od 60 do 90 gorących posiłków ubogim osobom nie mieszkającym w Schronisku. W Domu działa łaźnia dla kobiet i mężczyzn oraz pralnia, z której można skorzystać 5 razy w tygodniu.

Oprócz tego w Schronisku organizowane są spotkania grup samopomocowych dla osób uzależnionych od alkoholu (AA) oraz dla osób współuzależnionych (Al-Anon).

„Jesteśmy Państwu niezwykle wdzięczni za ten okazany w tym trudnym czasie dar serca. Pomoc potrzebującym w czasie  Wielkanocnym nabiera wyjątkowego charakteru i  szczególnego wymiaru” – zaznaczono na stronie KG RP we Lwowie w sieci Facebook.

Słowo Polskie za: KG RP we Lwowie, 10 kwietnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code