Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Polski resort spraw zagranicznych skrytykował próbę przeprowadzenia „wyborów” na Donbasie

Polski resort spraw zagranicznych skrytykował próbę przeprowadzenia „wyborów” na Donbasie

Fot. http://qha.com.ua

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych skrytykowało zamiar przeprowadzenia tzw. „wyborów lokalnych” na okupowanej części Donbasu.

„Zamiar przeprowadzenia przez prorosyjskich separatystów „wyborów lokalnych” w okupowanej części Donbasu 11 listopada jest jaskrawo sprzeczny z uzgodnieniami mińskimi i zasługuje na mocne potępienie. Jest to kolejny przykład braku woli realnego zaangażowania w realizację tych uzgodnień ze strony wspieranych przez Rosję separatystów. W tym kontekście szczególnie istotne jest jeszcze głośniejsze wyrażanie przez nas poparcia dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy” – czytamy w oświadczeniu.

Kilka dni wcześniej podobny komunikat wydał ukraiński resort spraw zagranicznych. Czytamy m.in. w nim, że ogłoszone przez separatystów w Donbasie wybory przywódców samozwańczych republik oraz tzw. parlamentów są prowokacją ze strony Rosji i naruszają mińskie porozumienia w sprawie uregulowania konfliktu w tym ukraińskim regionie.

Słowo Polskie na podstawie informacji Biura Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych, 14.09.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code