Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Polski odpowiednik „Dozora” jest testowany na Ukrainie

Polski odpowiednik „Dozora” jest testowany na Ukrainie

Fot. Autoconsulting

Jak informuje AUTO-Consulting, na Ukrainie trwa seria testów, w których biorą udział  transportery opancerzone Oncilla polskiej produkcji – licencyjna kopia ukraińskiego „Dozór-B”.

Oncilla z powodzeniem pokonał testy terenowe, które trwały przez kilka dni i obejmowały pokonywanie różnego rodzaju przeszkód.

Czym różni się polski transporter? Oncilla ma silnik wysokoprężny IVECO o mocy 210 koni mechanicznych, podczas gdy „Dozór” wykorzystuje silnik DEUTZ o mocy 190 km. Różni się też liczbą  strzelnic w obudowie. W „Dozorze” są trzy z każdej strony, a w polskim transporterze – po dwie. Wykorzystywane jest również inne wyposażenie. Oncilla produkuje firma Mista, która wcześniej produkowała równiarki i koparki. Oprócz silnika główną różnicą jest inny moduł bojowy. Ale w rzeczywistości Oncilla to ten sam „Dozór-B”, którego licencję na produkcję sprzedano polskiej firmie z Stalowej Woli w 2013 roku.

Słowo Polskie za: Autoconsulting, 13 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code