Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Polski koncern Orlen zmieni trasę dostarczania paliwa ze swojej rafinerii na Litwie na Ukrainę

Polski koncern Orlen zmieni trasę dostarczania paliwa ze swojej rafinerii na Litwie na Ukrainę

Fot. Forsal

Koncern Orlen poinformował o nowej trasie pociągów z litewskiej rafinerii w Możejkach na Ukrainę. Pociągi pojadą przez Polskę zamiast przez Białoruś.

PKN Orlen poinformował, że jego spółka Orlen Lietuva „zyskała nowe połączenie kolejowe z Ukrainą”. – Trasa prowadząca przez Polskę, stanowi alternatywę dla obecnej, prowadzącej przez Białoruś. Pierwszy transport produktów ropopochodnych z rafinerii w Możejkach dotarł już nową trasą do odbiorców na Ukrainie – poinformował koncern.

Nowa trasa pociągów prowadzi z Możejki przez Trakiszki do Medyki i dalej na Ukrainę. Przewoźnikiem jest PKP Cargo.

Rzecznik PKP Cargo Krzysztof Losz wyjaśnia, że nie chodzi o oddanie do użytku nowej infrastruktury czy o dodatkowe połączenia, a o zmianę trasy dotychczas wykorzystywanej w przewozie cystern na inną.

Przewóz testowy wypadł pomyślnie, natomiast uruchomienie stałych, regularnych transportów wymaga jeszcze szeregu rozmów i uzgodnień z PKN Orlen i zarządcami sieci kolejowej na planowanej trasie przewozów.

Słowo Polskie za: rynek-kolejowy.pl, 4 lutego 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code