Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Polska w Twoim domu/#PolandatYourHome – dołączają się kolejne instytucje

Polska w Twoim domu/#PolandatYourHome – dołączają się kolejne instytucje

Konsulat Generalny RP w Winnicy informuje, że do udziału w Akcji „Polska w Twoim Domu”, organizowanej przez polski MSZ,  dołączyły kolejne instytucje. Swoje zasoby online w ramach wspomnianej Akcji udostępniły m.in. Muzeum Pamięci Sybiru, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego oraz Państwowe Muzeum Etnograficzne.

Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku zaprasza do włączenia się w akcję #Zapamiętani, polegającą na poszukiwaniach rozproszonych po świecie Sybiraków oraz ich potomków (więcej o akcji na: http://sybir.bialystok.pl/pl/muzeum/akt_muzeum/-zapamietani-projekt-galerii-portretow-deportowanych-na-sybir-2.html ). Przesłanie współczesnych fotografii Zesłańców i ich rodzin pozwoli na stworzenie wyjątkowej instalacji w ramach wystawy stałej Muzeum.

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do korzystania ze swojej oferty edukacyjnej (https://www.youtube.com/1944pl), wirtualnego spaceru po Muzeum (https://www.youtube.com/playlist?list=PLWxxS6ji7P26AlKYmuztDC46ICYpz4pHU), czy odwiedzenia Warszawy podczas Powstania Warszawskiego (www.warsawrising.eu).

Państwowe Muzeum Etnograficzne zachęca do wirtualnych spacerów (https://artsandculture.google.com/partner/the-state-ethnographic-museum-in-warsaw), posłuchania podcastów (https://open.spotify.com/show/0AMYbItFq0NeVqGPBNi4cQ), wspólnego czytania, czy kreatywnego spędzania czasu (http://ethnomuseum.pl/muzeum-dla-dzieci/blogmdd/ladnie-od-morza-do-tatr/).

Zachęcamy także do polubienia profilu Muzeum Wojska Polskiego na Facebooku: https://www.facebook.com/MuzeumWP/ oraz do obejrzenia eksponatów zebranych w zbiorach poznańskiego oddziału Muzeum Broni Pancernej https://muzeumbronipancernej.pl/category/eksponaty/.

Na stronie Akcji http://www.gov.pl/dyplomacja/polska-w-twoim-domu znajduje się pełna oferta partnerów, którzy przyłączyli się do Akcji Polska w Twoim domu/#PolandatYourHome.

KG RP w Winnicy przypomina  również o trwającym konkursie ogłoszonym przez MSZ „Moje najciekawsze spotkania z Polską online”. Termin nadsyłania prac konkursowych na adres placówki, zgodnie z regulaminem Konkursu, upływa z dniem 30 czerwca br.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 19 czerwca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code