Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Polska powinna dać broń Ukrainie – były minister obrony narodowej Klich

Polska powinna dać broń Ukrainie – były minister obrony narodowej Klich

Źródło - www.fakt.plPolska powinna pomóc Ukrainie w dostawach nowej broni. Bezpieczeństwo Polski też jest uzależnione od tego – kto zwycięży na wschodniej Ukrainie. Konfrontacja nie skończy się na Donbasie. Nie zależnie od tego, jakie kroki będzie czyniła Europa – mówił 30 stycznia w wywiadzie dla polskiej telewizji TVN24 Bogdan Klich.

Były minister obrony narodowej Polski nie ma wątpliwości, że wojna na Donbasie jest wojną pomiędzy Rosją a Ukrainą. – Jeżeli Unia Europejska będzie wstrzymywała się z dalszymi, poważniejszymi sankcjami, jeżeli USA będą wskazywały miękką politykę w kierunku do Moskwy, to prezydent Putin będzie traktował to jak zachętę do pójścia dalej. Putin liczy się tylko z silnymi. Siła jest u niego przed prawem – zauważył i dodał, iż „Putinowi zależy na całej Ukrainie. On pójdzie tak daleko, jak my mu na to pozwolimy”.

Polska, zdaniem ministra obrony Klicha może sprzedać broń Ukrainie zarówno za gotówkę, jak i na kredyt. Na Ukrainie mogłyby się przydać polskie przeciwlotnicze zestawy rakietowe GROM oraz przeciwpancerne SPIKE, produkowane w Skarżysku-Kamiennej. Zasięg ostatniego stanowi 2,5 kilometra. SPIKE posiada wbudowaną kamerę, w związku z czym można korygować lot pocisku i trafiać nawet do sprzętu separatystów, znajdującego się za zasłonami terenowymi. Wartość jednego zestawu blisko 100 tys. USD.

Słowo Polskie, 31.01.15 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code