Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Polska NEWAG Group będzie modernizowała ukraińskie pociągi i lokomotywy

Polska NEWAG Group będzie modernizowała ukraińskie pociągi i lokomotywy

Źródło: wikipediaPolskie przedsiębiorstwo NEWAG w Gliwicach z siedzibą w Nowym Sączu produkuje, modernizuje i remontuje wagony osobowe i lokomotywy spalinowe wszelkich typów.

17 sierpnia 2016 roku „Ukrzaliznycia”, na czele której stoi Polak Wojciech Balczun podpisała z NEWAG Group memorandum o współpracy w dziedzinie modernizacji ukraińskich pociągów. Stronę polską na spotkaniu w ukraińskiej stolicy reprezentował prezes zarządu spółki Zbigniew Konieczek.

– Wykonanie konkretnych zadań będzie realizowane na podstawie oddzielnych umów. Kolejnym krokiem w kierunku dalszej współpracy będą konsultacje technicznych specjalistów – poinformowała służba prasowa „Ukrzaliznyci”.

W 2007 roku NEWAG przekazał do użytku PKP zmodernizowane lokomotywy M62 ługańskiej produkcji. W listopadzie 2015 roku polskie przedsiębiorstwo podpisało umowę na modernizację takich maszyn na Ukrainie.

Słowo Polskie, 18.08.16 r.