Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polska czy Turcja? Morze czy ogród działkowy? Mieszkańcy Podola i Żytomierszczyzny dzielą się planami na wakacje

Polska czy Turcja? Morze czy ogród działkowy? Mieszkańcy Podola i Żytomierszczyzny dzielą się planami na wakacje

Zdjęcie pobrano z www.wiadomosci24.plNa początku lipca siłami naszego zespołu redakcyjnego przeprowadziliśmy badanie opinii publicznej, poświęcone letniemu odpoczynkowi. Ciekawiło nas ile naszych respondentów planuje wyjazd latem za granicę, co oni wiedzą o Polsce turystycznej oraz jaki odpoczynek preferują – aktywny czy pasywny. Z naszym sondażem przeszliśmy się ulicami trzech miast – Chmielnickiego, Winnicy oraz Żytomierza.

Wyniki sondażu są następujące:

Na pytanie Czy planuje w tym roku Pan / Pani spędzić część wakacji za granicą? – 35,3% osób powiedzieli, że TAK. Najwięcej chętnych wyjechać na zagraniczne morskie wybrzeże czy w góry jest w Chmielnickim – 50%. Ciekawe, że 44% przebadanych, nie zważając, że prawie połowa lata już jest za plecami, jeszcze nie zdecydowali się, czy chcą w ogóle jechać na wakacje.

Następnie zapytaliśmy naszych respondentów Czy interesuje ich Polska, jako kraj turystyczny? Na co połowa odpowiedziała pozytywnie, najwięcej znów w Chmielnickim (70%) i po 40% w Winnicy oraz Żytomierzu.

Byliśmy zdziwieni ilością polskich atrakcji turystycznych, które zdołali wymienić osoby przez nas przebadane. Najczęściej wymieniano Kraków z Sukiennicami i Zamkiem Wawelskim, Zakopane, kurort morski w Gdańsku, Jasną Górę w Częstochowie oraz Wilanów w Warszawie. 42% nie zdołali wymienić żadnego obiektu turystycznego czy popularnej miejscowości w Polsce.

40% osób przebadanych planuje wydać na wakacje za granicą blisko 500 Euro, 60% – znacznie mniej – w granicach 100-200 Euro. Góruje Winnica – ilość bogatych ankietowanych sięgnęła 65%. W Chmielnickim 84% przebadanych planuje zmieścić się z wydatkami w sumie od 100 do 200 Euro.

Na pytanie Jaki rodzaj odpoczynku najbardziej Panu / Pani odpowiada? 41% wybrało leżenie na plaży, 36% – aktywny rodzaj odpoczynku, a 23% najchętniej zajmie się pomidorami i ogórkami w ogródku działkowym.

W sondażu wzięło udział 110 osób w wieku od 20 do 65 lat.

Ania Szłapak,
Alina Zielińska,
Franciszek Miciński,
opracowanie Jerzy Wójcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code