Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polska Agencja Inwestycji i Handlu jest zainteresowana współpracą z podolskim biznesem

Polska Agencja Inwestycji i Handlu jest zainteresowana współpracą z podolskim biznesem

– Polska jest jednym z największych międzynarodowych partnerów handlowych Podola i Ukrainy – zaznaczył przewodniczący Chmielnickiej Administracji Obwodowej Wadym Łozowy na spotkaniu z polskimi partnerami.

26 lipca stolicę Centralnego Podola – miasto Chmielnicki – odwiedził Karol Kubica – kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Kijowie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Wizyta polskich partnerów miała charakter zapoznawczy z szefostwem władz regionalnych. W późniejszych planach – nawiązanie konkretnej współpracy z podolskimi przedsiębiorcami dla realizacji wspólnych projektów.

Gość z Polski podkreślił, że jego biuro jest dobrze poinformowane o współpracy obwodu chmielnickiego z województwem kujawsko-pomorskim. “Polską gospodarkę napędza mały i średni biznes. Taką samą drogą pójdą także i wasi przedsiębiorcy” – mówił Kubica.

Wadim Łozowy poinformował o działalności ponad 30 wspólnych polsko-ukraińskich przedsiębiorstw, które w roku ubiegłym zainwestowały w gospodarkę regionu 14 mln dolarów.

Dyrektor zakładu mleczarskiego w Derażni opowiedział o działalności fabryki.

W spotkaniu uczestniczyli także zastępcy szefa Administracji Obwodowej Neoniła Andrijczuk, Wlodzimierz Kalniczenko oraz przedstawiciele rządowej agencji Ukraine Invest oraz biznesu.

Franciszek Miciński, 28.07.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code