Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Polscy turyści interesują się Podolem

Polscy turyści interesują się Podolem

16 przedstawicieli polskich agencji turystycznych oraz dziennikarzy z Warszawy, Gdańska, Opola i innych miast Cprzybyło 28 lipca do Winnicy by zapoznać się z lokalnymi atrakcjami turystycznymi oraz ofertami miejscowych firm, oferujących  nie tylko „sentymentalno-historyczne” wycieczki ale także i wyjazdy do Czarnobyla a nawet na „willę Janukowicza” pod Kijowem.

W przeciągu trzech dni pobytu na Wschodnim Podolu goście zwiedzą Winnice, ciekawostki turystyczne obwodu winnickiego i porozmawiają z ukraińskimi kolegami z biznesu turystycznego na temat ewentualnej współpracy. Polacy aktywnie interesowali się, czy przyjeżdżają do Winnicy cudzoziemcy, czy miejscowe agencje mają gotowe propozycje 2-, 3-dniowych planów na pobyt w regionie.

Goście z kraju nad Wisłą w budynku Magistratu miejskiego przywitał zastępca przewodniczącego Administracji Obwodowej Sergij Tymoszczuk. Ogólnie o obwodzie winnickim i mieście Winnica opowiedział Jerzy Wójcicki, redaktor „Słowa Polskiego”. Następnie przedstawiciele hoteli, agencji turystycznych oraz muzeów starali się w granicach kilku minut przedstawić swoje najlepsze oferty.

– Polskich turystów jest najłatwiej ściągnąć na Ukrainę. Ale musicie się dostępnie i atrakcyjnie wypromować – mówił kierownik polskiej wycieczki Krzysztof Kołodziej.

Dla wielu Polaków Winnica i ogólnie obwód winnicki to wciąż – „biała plama”. Dzięki niedrogiemu połączeniu lotniczemu „Warszawa-Winnica-Warszawa” podróże do tego miasta z możliwością zwiedzania pobliskich Żytomierza, Kamieńca Podolskiego, Latyczowa, Kijowa są bardzo atrakcyjne ale wciąż brakuje dobrej promocji regionu Podole poza granicami Ukrainy.

Słowo Polskie, 29.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code