Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polscy trenerzy biznesu na Podolu

Polscy trenerzy biznesu na Podolu

Na Chmielnickim Uniwersytecie Zarządzania i Prawa odbyły się warsztaty-seminarium zorganizowane przez Wydział Terytorialny Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Społecznego „Asocjacja Płatników Podatków Ukrainy” w obwodzie Chmielnickim w ramach projektów „Biła Płoszczadka” i Szkoły językowej „Polonius”.

Słowem wstępne do zebranych wygłosił Prezes Rady Asocjacji Pan Rościsław Semkiw. Zapoznał słuchaczy z trenerami z Polski.

Zajęcia dla miejscowych przedsiębiorców, wykładowców uczelni oraz Polaków, mieszkających w dawnym Płoskirowie, prowadziła dwójka trenerów z Polski – Małgorzata Krawczyk oraz Krzysztof Pietrzak. W ramach spotkania trenerzy opowiedzieli jak  zaprezentować się w życiu, szkole i biznesie oraz przedstawili praktyczne aspekty tworzenia dobrze prosperujących biznesów, pokazując Chmielniczanom jak trzeba się zmieniać aby dostosować się do standardów europejskich.

Słuchacze bardzo pozytywnie reagowały na wykłady gości z Polski. Po warsztatach podchodzili do nich i mówili, że po raz pierwszy wzięli udział w podobnych szkoleniach i są bardzo zadowoleni z nabytej wiedzy.

– Zajęcia przeprowadzone przez polskich trenerów to bardzo praktyczne informacje dla studentów wydziału ekonomicznego: jak zacząć działalność własną. Prowadząca w sposób niestandardowy, wykorzystując elementy gry oraz własne doświadczenie, proponowała odejść od stereotypów oraz założyć własną działalność gospodarczą. Nie bać się uczyć poprzez całe życie. Jedną z najważniejszych rzeczy jest wziąć im najwięcej od nauczycieli na etapie nauki, ponieważ bardzo ważnym jest docenienie tego okresu – mówiła jedna ze słuchaczek Julia Chumachenko.

Karol Frankowski, 12.04.17 r.