Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polscy i ukraińscy biznesmeni spotkali się w dawnym Płoskirowie

Polscy i ukraińscy biznesmeni spotkali się w dawnym Płoskirowie

26 listopada w Chmielnickim odbyło się Polsko-Ukraińskie Forum Biznesu. Ponad kilkaset osób zebrało się w holu Uniwersytetu Zarządzania i Prawa (UZiP) w celu zapoznania się z tematyką otwarcia biznesu w Polsce, pozyskiwania funduszy unijnych i odnalezienia partnera do współpracy.

Konferencję otworzył rektor UZiP Oleg Omelczuk, który podkreślił szczególne znaczenie podobnych przedsięwzięć dla rozwoju współpracy polsko-ukraińskiej i wzrostu wzajemnego biznesu. Wg słów pana Olega podobne wydarzenia zawsze cieszą się znaczną popularnością i w przyszłości będą organizowane regularnie.

Następnie swój region przedstawił burmistrz miasta Jarosławia Waldemar Paluch, który zaprezentował wszystkie atuty inwestycyjne miasta i regionu. Zaprosił wszystkich obecnych biznesmenów do nawiązania współpracy i do odwiedzin Jarosławia.

Dalej swoje wykłady mieli polscy prelegenci – przedstawiciele firm GM Consulting oraz K2B Sp. z o.o., którzy bardzo szczegółowo opowiedzieli o zasadach rejestracji przedsiębiorstw w Polsce przez Ukraińców oraz możliwościach pozyskiwania środków unijnych dla ich rozwoju. Także opisano zasady księgowości spółki z o.o. wg polskiego prawa.

Na koniec spotkania organizatorzy wyrazili spodziewania, iż ono zaowocuje nie tylko w zwiększenie polsko-ukraińskiej współpracy, lecz także przyczyni się do wzrostu gospodarczego naszych regionów.

Sergiusz Tolstichin, 27.11.15 r.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code