Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Polscy i amerykańscy żołnierze wyruszają w połowie września na Ukrainę

Polscy i amerykańscy żołnierze wyruszają w połowie września na Ukrainę

Źródło - konflikty.wp.pl35 polskich żołnierzy z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej razem z 200 żołnierzami USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Gruzji, Niemiec, Łotwy, Łitwy, Mołdawii, Norwegii, Rumunii i Hiszpanii wezmą udział w ćwiczeniach Rapid Trident, które odbędą się w Jaworowie (obwód lwowski, 15 km od wschodniej granicy polskiej). Razem z 1100 ukraińskich żołnierzy będą uczyli się wspólnie patrolować i rozminowywać ładunki wybuchowe.

Celem ćwiczeń, jak informuje Dowództwo SZ USA w Europie, jest promowanie regionalnej stabilności i bezpieczeństwa, wzmocnienie partnerstwa i zaufania przy zwiększaniu zdolności do współpracy sił lądowych Ukrainy, NATO i narodów partnerskich.

W pierwszym tygodniu ćwiczeń polski dowódca kampanii będzie dowodził dwoma plutonami ukraińskimi, jednym mołdawskim i jednym polskim, w drugim tygodniu Polacy przejdą pod komendę ukraińskiego dowódcy.

Ze zrozumiałych powodów Rosja nie będzie uczestniczyła we wspólnych ćwiczeniach na Ukrainie Zachodniej.

Redakcja

GK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code