Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Politechnika Świętokrzyska zaprasza młodzież z Ukrainy

Politechnika Świętokrzyska zaprasza młodzież z Ukrainy

Chcielibyśmy poinformować, że Politechnika Świętokrzyska w Kielcach zaprasza na studia absolwentów szkół, którzy myślą o studiowaniu w Polsce.

Kierunki: informatyka, mechanika i budowa maszyn, budownictwo, zarządzanie i inżynieria produkcji, inżynieria środowiska są oferowane również w języku angielskim.

Politechnika Świętokrzyska, mająca siedzibę w Kielcach, to nowoczesna, europejska uczelnia techniczna, oferująca osiemnaście  kierunków kształcenia w różnych dyscyplinach techniki, ekonomii oraz nauk o zarządzaniu z wykorzystaniem bardzo dobrze wyposażonych laboratoriów. Kandydaci mogą podjąć studia na kierunkach: architektura, automatyka i robotyka, automatyka i elektrotechnika przemysłowa, budownictwo, ekonomia, elektrotechnika, energetyka, geodezja i kartografia, informatyka, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria danych, inżynieria środowiska, logistyka, mechanika i budowa maszyn, odnawialne źródła energii, transport, wzornictwo przemysłowe, zarządzanie i inżynieria produkcji.

Dla posiadaczy Kart Polaka studia są bezpłatne. Osoby te mają również prawo do otrzymywania stypendium socjalnego. Dodatkowo mogą ubiegać się o stypendium przyznawane przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego dla Polaków oraz osób polskiego pochodzenia ze Wschodu.

Opłata semestralna dla osób nieposiadających Kart Polaka wynosi 600 euro.

Niewątpliwym atutem naszej Uczelni jest zwarty kampus zlokalizowany w centrum Kielc, skupiający w jednym miejscu budynki dydaktyczne, laboratoria, nowoczesną bibliotekę, halę sportową oraz domy studenckie. Aktualnie w Politechnice Świętokrzyskiej kształci się około 150 studentów z Ukrainy. Politechnika Świętokrzyska aktywnie współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi na świecie, realizując programy wymiany akademickiej, m. in. CEEPUS oraz ERASMUS+. W gronie studentów oprócz Ukraińców są m.in.  Białorusini, Rumuni, Turcy, Hiszpanie, Nigeryjczycy oraz Włosi.

Materiały promocyjne oraz szczegóły dotyczące studia na Uniwersytecie można znaleźć na stronie internetowej dla kandydatów: https://tu.kielce.pl/start/dolacz-do-nas/ oraz na kanałach Politechniki Świętokrzyskiej w social media:

FB: https://www.facebook.com/psk.kielce/
YT: https://www.facebook.com/psk.kielce/
Instagram: https://www.instagram.com/politechnika_swietokrzyska/
Twitter: https://twitter.com/PolitechnikaSw
FLICKR: https://www.flickr.com/photos/politechnika_swietokrzyska/albums

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 18 lipca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code