Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Polacy z Mariupola chcą równego traktowania

Polacy z Mariupola chcą równego traktowania

Polskie media komercyjne i publiczne poinformowały o tym, że Komisja Europejska przekaże polskiemu rządowi od 10 do 15 tys. Euro na każdego uchodźcę z krajów muzułmańskich, którzy mają osiedlić się w Polsce.

Z kolei Polacy z Mariupola i okolic, część z których nocuje w piwnicach, i słyszy przelatujące nad głową pociski i miny, nie żąda od rodaków żadnych pieniędzy. Chcą tylko spokoju i dachu nad głową. Są gotowi pracować społecznie i nawet sprzątać ulice, żeby nie obciążać polskiego podatnika utrzymaniem siebie i rodzin.

Póki polscy urzędnicy liczą ile tysięcy przedstawicieli świata muzułmańskiego, z odmienną kulturą i nastawieniem do rodziny, przyjmą w swoim kraju, ich rodacy, katolicy z Mariupola i okolic, przodkowie których dostatecznie nacierpieli się od reżimu komunistycznego, bezskutecznie od kilku miesięcy biją się głową w mur obojętności, nie doczekawszy się takiego samego traktowania, jak pierwszych uchodźców polskiego pochodzenia z objętego wojną Donbasu.

Późnym wieczorem 17 września, kiedy Polska obchodziła 76. rocznicę napaści ZSRS na swoje wschodnie granice, zarząd polskiej organizacji społecznej PUSK w Mariupolu przyjął Apel do Prezydenta RP, Pani Premier, Sejmu i Senatu, w którym poprosił o azyl dla kilkudziesięciu członków swojej organizacji, podobnie, jak to robią uchodźcy z Syrii, z nadzieją, że polski rząd potraktuje Polaków ze wschodu nie gorzej, niż cudzoziemców zza morza.

Jerzy Wójcicki, 18.09.15 r.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code