Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polacy z 15 krajów połączyli się we wspólnym projekcie wokalnym

Polacy z 15 krajów połączyli się we wspólnym projekcie wokalnym

W czasie kiedy pandemia rozdziela narody, fundacja Green team łączy zdolnych dzieci z całego świata do wspólnego śpiewania.

W grudniu 2020 powstał nowy projekt “Polonijne Kolędowanie – Dzieci Dzieciom”.  W ramach tego projektu został nagrany teledysk z udziałem około 30 dzieci polskiego pochodzenia z różnych krajów, których trenerami wokalnymi byli  Nicole Kulesza i Piotr Tłustochowicz – uczestnicy „The Voice of Poland”.

Ta inicjatywa okazała się bardzo udana, więc powstał pomysł założenia  międzynarodowego Polonijnego  zespołu muzycznego. Do udziału w projekcie zostały zaproszone utalentowane wokalnie polonijne dzieci  w wieku od 8 -18 lat.

W losowaniu wzięło udział troje członków zespołu dziecięcego “Płoskirowskie dzwoneczki” oraz “Mazury”  działających przy Chmielnickim miejskim związku Polaków.

Celem założenia podobnego zespołu jest wraz ze zdolnymi dziećmi polonijnymi tworzyć wspaniałą muzyczną rodzinę.

Do uczestnictwa w nowozałożonym zespole zostały zakwalifikowane dzieci z Czech, Białorusi, Mołdowy , Belgii, Anglii, Kanady , Australii, Kazachstan i innych krajów , łącznie 30 uczestników.

Chmielnicki miejski związek Polaków bardzo jest dumny że do tej ekipy została zaproszona solistka zespółu “Mazury” Anna Iwanowa, utalentowana dziewczyna która zawsze cieszy swoim śpiewem na różnych imprezach organizowanych przez związek.

Od maja 2021 roku trwają prace zespołu, żeby cały świat mógł usłyszeć polskie serca i głosy.

Do kadry trenerów dołączyła  Kasia Muszyńska wokalistka, kompozytorka, laureatka wielu nagród, mieszkająca w Czechach i prowadząca Studio muzyczne Cieszyn. Pani Kasia jest autorką piosenki “Zmieniajmy świat” , którą ćwiczą dwa razy na miesiąc na próbach online.

Mamy nadzieję że już niedługo usłyszymy tą piosenkę w wykonaniu wspaniałej grupy dzieci polonijnych z całego świata.

Chmielnicki miejski ZPU, 16 czerwca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code