Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Pod Ułanowem odsłonięto pomnik poległym ukraińskiemu oraz amerykańskiemu pilotowi

Pod Ułanowem odsłonięto pomnik poległym ukraińskiemu oraz amerykańskiemu pilotowi

15 października w okolicach miejsca, gdzie roku temu rozbił się samolot Su-27UB z dwoma lotnikami na pokładzie, odsłonięto pomnik, upamiętniający pułkownika Iwana Petrenkę oraz podpułkownika Seta Neringa.

16 października 2018 roku w trakcie ćwiczeń „Czyste Niebo”, które odbywały się na terenie obwodu winnickiego, ćwiczebno-bojowy samolot Su-27 spadł na pole w okolicach miejscowości Ułanów w rejonie chmielnickim obwodu winnickiego. Obydwaj piloci zginęli na miejscu.

Rok później na uroczystość upamiętnienia poległych ukraińskiego oraz amerykańskiego pilotów przybyli delegacja z USA na czele z dowódcą lotnictwa gwardii Narodowej Kalifornii generałem majorem Gregorym Jonesem, dowódca Powietrznych Sił Ukrainy gen. Serhij Drozdow na czele ukraińskiej delegacji ZSU, przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych na czele z nowym szefem Winnickiej Państwowej Administracji Obwodowej Władysławem Skalskim, duchowieństwo oraz mieszkańcy Ułanowskiej hromady.

Słowo Polskie, fot. UNN, 17 października 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code