Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Po doświadczenie do zachodnich partnerów

Po doświadczenie do zachodnich partnerów

W dniach 26-28 lutego przedstawiciele podolskich Winnicy oraz Żmerynki gościli w polskim Sędziszowie Małopolskim na zaproszenie lokalnych władz.

Na mocy podpisanej między Żmerynką a Sędziszowem umowy partnerskiej goście z obwodu winnickiego mieli okazję po raz kolejny zapoznać się z polskim doświadczeniem w dziedzinie samorządności, walki z sytuacjami kryzysowymi, opieki socjalnej, wsparcia małego i średniego biznesu oraz zagospodarowania terenów gminnych.

Ważnym elementem wizyty stały się obchody 535 rocznicy nadania Sędziszowowi praw miejskich. W trakcie uroczystej sesji Rady Miasta, która odbyła się w miejscowym budynku kultury po raz trzeci nadano kilku zasłużonym mieszkańcom gminy (w tym pośmiertnie) tytuł „Zasłużony dla Ziemi Sędziszowskiej”.

Podolanie poznawali, jak w gminie Sędziszów działają: Ochotnicze Straże Pożarne, placówki edukacyjne, Gminny Ośrodek Sportowy oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Interesowało ich także, jak Polacy pozyskują środki na rozwój terytoriów gminnych, przygotowują wnioski na udział w programach krajowych i unijnych oraz wspierają rozwój małego i średniego biznesu.

Znaczący wkład w dobrze zorganizowany pobyt gości ze Żmerynki i Winnicy wnieśli pracownicy Urzędu Miasta, osobiście burmistrz Sędziszowa Bogusław Kmieć oraz Winnickie Centrum Rozwoju Lokalnej Samorządności.

Słowo Polskie, 01.03.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code