Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Piłkarskie emocje w seminarium Gródka Podolskiego

Piłkarskie emocje w seminarium Gródka Podolskiego

Wyższe Seminarium Duchowne p. w. Świętego Ducha w Gródku Podolskim w dniu 10 maja gościło piłkarzy i kibiców z siedmiu parafii obwodu chmielnickiego w ramach mini turnieju piłki nożnej pod patronatem św. Jana Pawła II.

W turnieju wzięły udział drużyny: „Katedra” (Kamieniec-Podolski), „Fortes” (Chmielnicki-Rakowo), „Fraternitas” (Szepietówka), „Syjon” (Chmielnicki-Wystawka), „Dawid” (Manikowce), „ks. Władysław Wanags” (Gródek), „Kairos” (Pisarówka) oraz „WSD” (Wyższe Seminarium Duchowne, Gródek).

Walka o trzecie miejsce toczyła się między drużynami z Gródka – „WSD” i „ks. Władysław Wanags” i skończyła się z wynikiem 4-4. Po rozegraniu serii rzutów karnych przewagę zdobyli piłkarze z drużyny parafialnej. Seminarzyści zaś złożyli rywalom gratulacje.

Najciekawszą grą turnieju był finał, w którym spotkały się „Katedra” і „Fraternitas”. Ciężko było ustalić zwycięzcę. Chłopcy z Szepietówki ciągle wyprzedzali ale kamieńczanie od razu strzelali bramkę. Ten wyjątkowo ciekawy pojedynek skończył się zwycięstwem drużyny „Fraternitas” z wynikiem 7-5.

Po meczu finałowym na wszystkich uczestników czekał wspólny posiłek w Seminarium Duchowym. Najważniejszą jednak częścią spotkania tego dnia stała się Msza Święta, podczas której o. Denis Flik przypomniał, że celem turnieju jest nie tylko gra w piłkę nożną, lecz uwielbienie w taki sposób Pana Boga. Na zakończenie Liturgii obecni zwrócili się słowami litania do patrona turnieju – św. Jana Pawła II oraz uszanowali jego relikwie.

Po odznaczeniu drużyn o. Oleg Żaruk, główny organizator, podziękował piłkarzom i kibicom za udział w zawodach i zaprosił na kolejne turnieje. A po krótkiej wspólnej modlitwie pobłogosławił na szczęśliwa drogę do domu.

Na podstawie informacji Mirosława Wojciechowskiego (CREDO), bwp
Zdjęcia Roman Kanoniszen

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code